Technology Technology

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

12.01.2024, 14:47 0 komentarzy
Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Warto być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna grupa mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, każdy bez wyjątku powinien zatroszczyć się o to, aby nie były za bardzo napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także niektórych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w sprawny sposób staramy się uzyskiwać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju nieprzyjemnościach ogromnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także można je wykonywać. Powinno się wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz