Technology Technology

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

13.01.2024, 10:21 0 komentarzy
Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Warto być poinformowanym, że mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Dlatego też właściwie każdy z nas powinien w wartościowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiadają za należyte utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo różnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w odpowiedni sposób staramy się ziszczać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. W tego typu przeszkodach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Stojąc, leżąc jak i siedząc też istnieje możliwość wykonywania ich. Należy wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy efektywność, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz