Technology Technology

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

13.01.2024, 09:58 0 komentarzy
Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Powinno się być świadomym tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy z nas powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu niedogodnościach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco również istnieje możliwość wykonywania ich. Warto wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz