Technology

Zespół narodowy Ekwadoru zwycięża reprezentację narodową Kataru w meczu otwarcia mundialu!

11.08.2023, 15:28 0 komentarzy

Narodowa reprezentacja Ekwadoru zwycięża z narodową kadrą Kataru w meczu otwarcia światowych mistrzostw rezultatem 0:1!

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. Sympatycy piłki nożnej z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjny pojedynek turnieju i to nie ulega wątpliwości. Nie inaczej było w przypadku mundialu w Katarze, który wystartował w poprzedni weekend. Pierwszy pojedynek poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która wyglądała niesamowicie. Jednak później przyszła pora futbolu i piłkarscy sympatycy zebrani na stadionie a także przez odbiornikami wyczekiwali niesamowitego spektaklu. Już od pierwszego gwizdka arbitra emocji nie brakowało, ponieważ zawodnicy Ekwadoru bardzo szybko strzelili gola. Emmer Valencia trafił do siatki już w trzeciej minucie i wydawało się, iż reprezentacja Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Jednak arbiter tego meczu zdecydował się sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie dogrania napastnik był na spalonym. Organizatorzy mundialu mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Mimo anulowania pierwszego gola reprezentacja Ekwadoru nie planowała odpuścić. Gracze drużyny narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku. Zawodnik drużyny Ekwadoru kilkanaście minut później znalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem narodowej kadry Kataru i został sfaulowany. Sędzia główny nie zastanawiał się nawet przez chwilę i zarządził jedenastkę, a bramkarzowi pokazał kartę. Napastnik drużyny narodowej Ekwadoru Valencia zmienił jedenastkę na gola. Narodowa reprezentacja Kataru wyglądała bardzo źle względem swoich rywali. Nie było widać pomysłu na ten mecz, a bramkarz narodowej reprezentacji Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał za dużo pracy. Druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem kolejny raz był Valencia. W pierwszej połowy tego pojedynku nie oglądaliśmy już więcej trafień. Obie drużyny podczas drugiej części wyraźnie obniżyły rytm i na murawie działo się niewiele. Mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się wynikiem 2 do 0 dla gości, która fenomenalnie zaczęła ten mundial. Natomiast narodowa reprezentacja Kataru jest obecnie w trudnej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do następnej fazy.